تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نقش آفريني مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود

  يك كارشناس بين الملل:
  نقش آفريني مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود
  عوض زاده از كارشناسان روابط بين‌الملل با اشاره به نفوذ و تاثيرگذاري حزب‌الله در معادلات سياسي لبنان، گفت: نقش آفريني مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود.
  قهرمان عوض زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي «خبرگزاري دانشجو»، ضمن اشاره به حوادث اخير لبنان اظهار داشت: پس از ثبات و آرامشي كه حدود يك سال بر روابط جريان مهم و تاثيرگذار لبنان با عنوان گروه 14 مارس و 8 مارس حاكم بود، امروز به دنبال سقوط دولت حريري شاهد وضعيت نامناسب و بحراني در فضاي سياسي لبنان هستيم.
   
  وي با بيان اينكه عامل اصلي برهم زننده ثبات دولت، جريان ها و گروه‌هاي مختلف لبنان، رژيم صهيونيستي و حامي اصلي آن آمريكا و دولت‌هاي غربي است، افزود: يكپارچگي و وحدت گروه‌ها و جريان هاي مختلف لبنان براي رژيم صهيونيستي و آمريكا بسيار سنگين و غيرقابل تحمل است و اصولاً آنها منافع و موفقيت خود را در منطقه خاورميانه در ايجاد ناآرامي و شرايط بحراني جست و جو مي كنند.
   
  كارشناس روابط بين الملل ايجاد سناريوي دروغين ترور رفيق حريري به دست عوامل موساد را در راستاي اهداف و سياست‌هاي شوم آمريكا و رژيم صهيونيستي دانست و خاطرنشان كرد: اين دولت‌ها همواره به دنبال ناآرام كردن فضاي منطقه خاورميانه هستند و هر روز با ايجاد سناريويي جديد اهداف خود را دنبال مي كنند كه عملكرد و لشگركشي هاي آمريكا به منطقه گوياي اين مسئله است.
   
  عوض زاده با تاكيد بر اينكه آمريكا هرگز به دنبال ثبات سياسي و تشكيل دولتي مستقل در لبنان نبوده است، يادآور شد: يكي از اهدافي كه آمريكا در طراحي سناريوي دروغين ترور رفيق حريري دنبال مي كند، تخريب چهره اثرگذار و با نفوذ جريان مقاومت به رهبري حزب الله است.
   
  وي با تاكيد بر اينكه اين سناريوي آمريكايي ها نيز با شكست مواجهه خواهد شد، گفت: امروز حزب الله با نفوذ در ميان افكار عمومي و مردم لبنان به عنوان گروهي كه به دنبال تامين منافع مقاومت و لبنان است، شناخته شده و توانسته است اين مسئله را به مردم لبنان اثبات كند.
   
  اين كارشناس روابط بين الملل سقوط دولت سعد حريري را نشانه نفوذ و تاثير حزب الله در معادلات سياسي لبنان دانست و افزود: به طور قطع آينده سياسي لبنان به سمتي خواهد رفت كه جريان مقاومت بيشترين اثرگذاري ها و نقش آفريني ها را در روند شكل گيري دولت آينده لبنان خواهد داشت.

  عوض زاده با اشاره به حمايت كشورهاي منطقه مانند تركيه، سوريه و ديگر كشورها از مقاومت و حزب الله خاطرنشان كرد: نقش آفريني جريان مقاومت در دولت آينده لبنان بسيار پررنگ خواهد بود و به طور قطع با حمايت افكار عمومي و مردم لبنان روبرو خواهد شد./انتهاي پيام/

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 11 بهمن 1389 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160650
 • بازدید امروز :27494
 • بازدید داخلی :1063
 • کاربران حاضر :55
 • رباتهای جستجوگر:404
 • همه حاضرین :459

تگ های برتر