تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

Fars News Agency : تغيير روساي دانشگاه‌ها روزنه‌اي از اميد و نشاط ميان نخبگان جوان را فراهم مي‌كند

  عوض‌زاده در گفت‌و‌گو با فارس:
  تغيير روساي دانشگاه‌ها روزنه‌اي از اميد و نشاط ميان نخبگان جوان را فراهم مي‌كند

  خبرگزاري فارس: مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي، گفت: تغييرات رؤساي برخي دانشگاه‌ها موجب ايجاد روزنه‌اي از اميد و نشاط ميان نخبگان جوان كشور مي‌شود.


  قهرمان عوض‌زاده مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، در خصوص تغيير روساي دانشگاه‌هاي كشور از سوي وزارت علوم، گفت: تغيير روساي دانشگاه‌هاي كشور از سوي وزارت علوم در راستاي گردش نخبگان بوده و خواست عموم دانشجويان و نخبگان جامعه امروز ايران است.

  وي افزود: تغيير و تحولات در حوزه روساي دانشگاه‌هاي كشور در ادوار گذشته به صورت جدي پيگيري نشده بود، در حاليكه اين امر همواره مورد تاييد نخبگان جامعه ايران بوده است.

  اين فعال دانشجويي در خصوص سياسي جلوه دادن تغييرات روساي دانشگاه‌هاي كشور از سوي برخي گروه‌ها و جناح‌هاي سياسي، تأكيد كرد: تعجب‌برانگيز است كه امروز برخي از گروه‌ها و جناح‌هاي سياسي كه مدعي دموكراسي و اصلاحات در كشور هستند مخالف برخي تغييرات در رؤساي دانشگاه‌هاي كشور هستند.

  عوض‌زاده در ادامه تصريح كرد: اين در حاليست كه شعارهاي اين طيف گردش نخبگان در جامعه است، اما اكنون با سياست گردش نخبگان كه از سوي وزارت علوم دولت دهم اتخاذ شده مخالفت مي‌كنند.

  مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي با طرح اين سؤال كه چرا بايد رئيس دانشگاهي 20 سال در مسند قدرت باشد و مديريت به ديگر نخبگان و جوانان فرهيخته كشور داده نشود؟ اظهار داشت: اين تغييرات موجب ايجاد روزنه‌اي از اميد و نشاط ميان نخبگان جوان كشور مي‌شود و نشان مي‌دهد كه دولت به سمتي حركت مي‌كند كه به نخبگان كشور نگاه ويژه‌اي دارد.

  وي با اشاره به اينكه وزارت علوم با هدف ايجاد توسعه، تحول و نوآوري در سيستم آموزشي كشور دست به تغييرات روساي دانشگاه‌هاي كشور زده است، تأكيد كرد: ساير نهادها و دستگاه‌هاي اجرايي كشور در خصوص تغييرات روسا و گردش نخبگان بايد از وزارت علوم الگو بگيرند و در راستاي اين تحول‌ها گام بردارند.

  اين فعال دانشجويي در پايان خاطرنشان كرد: اين تغييرات هم از لحاظ اخلاقي و از هم لحاظ انساني در جامعه و در ميان نخبگان كشور مورد پذيرش است.


  برگرفته از : خبرگزاری فارس

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8906150844


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 15 شهريور 1389 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160650
 • بازدید امروز :27577
 • بازدید داخلی :1069
 • کاربران حاضر :46
 • رباتهای جستجوگر:401
 • همه حاضرین :447

تگ های برتر